Manipulim hardware EKSPERT

20 vite përvojë prodhim

rreth nesh

i mirëpritur

Linyi Thunder manipulim CO., Ltd, u themelua në vitin 1998, e vendosur në Linyi City, Shandong Province. Fabrika jonë është e specializuar në përputhje të manipulim hardware, ne furnizimin me shkon të gjerë të produkteve, të tilla si clips litar teli, pranga, Turnbuckles, grepa, unaza, thimbles, sleeves dhe kështu on.Focus në zhvillimin larmishëm, ne kemi ndërtuar marrëdhënie të mira me zinxhirët fabrika, rrip i trashë pëlhure hobe fabrika, fabrika e rrotull bllok, ngarkesës Lidhësit fabrika dhe produkte çeliku inox fabrikës, për të siguruar nevojat e ndryshme të klientëve tanë me cilësi të mirë dhe të çmimeve konkurruese.

 

Lexo më shumë

Lajme dhe ngjarje

në ne
Use method and precautions of chain and chain rigging
Requirements for sling construction site
  • Use method and precautions of chain and c...
    20-09-15
    1. Before use, the working load and applicable scope of the chain rigging shall be clearly seen on the label. Overload use is strictly prohibited, and visual inspection of the chain rigging shall be carried out before use. 2. In normal operation, the hoisting Angle is the key affecting the load. The included Angle of the shadow part in the figure should not exceed 120 degrees at most, otherwise it will cause local overload of the chain rigging. 3. It is forbidden to use informal link between ...
  • Requirements for sling construction site
    20-09-01
    1. The construction site shall be equipped with enough spare slings of various sizes, which shall be hung at the specified place and put back to its original place after use.   2. Safety working load should be marked on the lute head of the sling, and the insertion rope sleeve should not be used.   3. Make a rope sleeve with a rope clip. The size of the rope clip must be in accordance with the size of the wire rope.   4. All spallers (including lifting rope, lifting lugs and sh...
Lexo më shumë
WhatsApp Online Chat!